Google Adwords

Kampania Płać za Kliknięcie, czyli jak wykorzystać Google AdWords w handlu internetowym – AdWords Giude (część I)

Campañas Google Adwords para ecommerce dropshipping

Naucz się korzystać z AdWords w handlu internetowym i zwiększ Twoją sprzedaż. Dowiedz się jak to działa i wykorzystaj zalety kampanii PPC.

Google AdWords jest usługą Google, która umożliwia reklamodawcom wstawiać reklamy, które wyświetlają się wyłącznie tym użytkownikom, którzy poszukują lub wykazują zainteresowanie produktami lub usługami, które chcesz promować. W ten sposób można pokazać swoją reklamę podczas wyszukiwania w Google produktu, który chcesz sprzedać lub gdy ktoś przyglądający strony związany jest z branżą, w której masz działalność.

Jeśli na przykład masz umowę ze sklepem dropshipping w branży perfum i kosmetyków, możesz korzystać z Google AdWords dla e-handlu, wykorzystując możliwość wyświetlania Twojej reklamy każdorazowo, gdy użytkownicy poszukują np. „kup perfumy dla mężczyzn”, „sklep kosmetyczny online” lub „kup krem przeciw zmarszczkom”. Dzięki tej usłudze możliwe jest również wyświetlanie banerów reklamowych na blogu, na którym porusza się temat najlepszych miejsc do zakupu perfum online, czy na stronie z opiniami na temat produktów marek dostępnych w naszym sklepie.

Obecnie miliony osób i firm korzysta z Google AdWords, aby pozyskać więcej klientów. Podstawą sukcesu jest pełna wymierzalność, efektywność i elastyczność usługi. W tym poście opiszemy zalety Adwords, abyś sam mógł zobaczyć, jak dzięki tej usłudze możesz zwiększyć sprzedaż Twojego sklepu online.

 

Brzmi interesująco, ale… ile kosztuje usługa Google AdWords?

Płać tyle, ile chcesz i tylko wtedy, kiedy użytkownik kliknie na Twoją reklamę. Istnieje możliwość ustalenia maksymalnego kosztu kliknięcia dla każdego słowa kluczowego, które chcesz licytować. Na przykład możesz określić, że jesteś w stanie zapłacić maksymalnie €0,10 (maksymalny koszt za kliknięcie), gdy pojawi się użytkownik szukający „kup perfumy dla mężczyzn” i kliknie w naszą reklamę.

 

W jaki sposób Google AdWords określa, gdzie mają pojawić się nasze reklamy?

Google wykorzystuje system licytacji. Istnieją też inne czynniki, ale maksymalny koszt za kliknięcie jest jednym z najważniejszych w ustaleniu, gdzie pojawią się Twoje reklamy. Najlepszą pozycję otrzymuje się, gdy reklamodawca jest skłonny zapłacić więcej dla słowa kluczowego, które klient wpisuje w wyszukiwarce.

Na przykładzie powyżej możemy stwierdzić, że nasz maksymalny koszt za kliknięcie dla „kup krem przeciw zmarszczkom” wynosi €0,20. Upraszczając, jeśli ktoś skłonny jest zapłacić €0,25 za to samo hasło, wówczas jego reklama pojawia się na lepszej pozycji niż nasza. Jeśli z kolei ktoś inny oferuje maksymalnie €0,15 za słowo, wówczas jego reklama pojawia się na gorszej pozycji. Reklama, za którą w tym układzie ktoś oferuje €0,05 za to samo hasło, spadnie w tym rankingu w dół albo nie pojawi się wcale.

 

Gdzie mogą być wyświetlane nasze reklamy?

Z pomocą Google AdWords możesz kreować kampanie, które są skonfigurowane z taki sposób, że reklamy wyświetlane są w wynikach wyszukiwania Google (i partnerów używających wyszukiwarki Google na ich stronach). Ponadto reklamy mogą także wyświetlane w tzw. sieci reklamowej Google, która obejmuje strony internetowe, aplikacje mobilne oraz filmy na YouTube.

 

Jak możemy kontrolować w co inwestujemy?

System pozwala ustalić własny dzienny budżet. Jeśli chcesz, możesz zainwestować €0,40 dziennie. Możesz też zainwestować €1 000 000,00 dziennie i więcej. Wracając do poprzedniego przykładu, w pierwszym przypadku reklama przestanie się pokazywać, gdy uzyskamy dwa kliknięcia. W drugim przypadku będzie się pojawiać do chwili wyczerpania budżetu.

 

Skąd wiemy, czy inwestycja jest opłacalna?

Publikacje reklam za pośrednictwem Google AdWords jest całkowicie wymierne. Możesz ustawić opcję „konwersje” lub cele dla Twojej strony internetowej i sprawdzić, ile i jacy użytkownicy wykonywali żądaną czynność.

Dla sklepów internetowych najważniejszym celem jest dokonanie zakupów przez klienta. Dzięki AdWords zawsze masz dostęp do informacji o kosztach, kwotach, frekwencji oraz ilości dokonanych zakupów, które zostają generowane przez okres kampanii. W ten sposób łatwo możesz sprawdzić jakie są mocne i słabe strony Twojego biznesu i przymierzyć się do optymalizacji osiągnięć.

 

A jeśli nie, co się stanie, gdy przestaniemy się reklamować?

Google AdWords jest systemem całkowicie elastycznym. Możesz zatrzymać, zmienić i wznowić kampanie, tworzyć nowe reklamy, zaniechać licytacji słów kluczowych… Wszystko w pełni elastycznie i bez dodatkowych kosztów i nigdy ponad kwoty, jakie jesteś skłonny zapłacić.

Dzięki uzyskanej tu informacji możesz ocenić, czy jesteś zainteresowany zainwestowaniem w reklamy na Google AdWords, czy też nie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi w świecie marketingu internetowego i każdy szanujący się e-handel powinien przygotować kampanię promującą sprzedawane produkty i usługi. Jak już wspomnieliśmy, system ten jest całkowicie elastyczny, wymierny i skuteczny. Idealny do kolejnego kroku w rozwoju Twojego sklepu online.

W następnym poście poruszymy temat przygotowania kampanii Google AdWords dla e-handlu, podamy podstawowe warunki i zagłębimy się nieco w rodzaje kampanii, zależne od tego, gdzie pojawią się Twoje reklamy. Wszystko, co warto wiedzieć, aby zwiększyć sprzedaż naszego sklepu online za pośrednictwem Google AdWords.

 

Kampania Płać za Kliknięcie, czyli jak wykorzystać Google AdWords w handlu internetowym – AdWords Giude (część I)
Rate this post

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz