Dropshipping

5 vecí, na ktoré by ste pri predaji parfumov v dropshippingovom obchode mali myslieť

dropshipping-perfumes-colonia

Parfumy a kozmetika patrí medzi najžiadanejšie produkty na internete. V dôsledku toho sa mnoho offline obchodov rozhodlo využívať online predajné kanály. Rovnako tak sa mnohí rozhodli založiť si elektronický obchod s parfumami. Mnoho z nich sa z logistických dôvodov vydá cestou dropshippingu.

Pre tých, ktorí o tomto modeli distribúcie ešte nepočuli, pár vecí na vysvetlenie: dropshipping je stratégiou, ktorá obnáša účasť troch subjektov: koncového zákazníka, predajca a veľkoobchodného dodávateľa. V tradičnom obchodnom modeli predajca nakupuje tovar od veľkoobchodníka, ktorý mu ho pošle. Akonáhle má predajca tovar na sklade, predá ho konečnému zákazníkovi a je povinný mu ho zaslať tak, aby bolo doručené v dobrom stave. V prípade dropshippingu sa predajca vyhne skladovaní, príprave objednávok aj logistike. Keď dropshippingový obchod s parfumami dostane objednávku, na expedovanie a doručenie zásielky dohliada v skutočnosti veľkoobchodný dodávateľ, takže predajca sa logistikou vôbec nemusí zaoberať.

Táto metóda je veľmi užitočná pre majiteľov elektronických obchodov, ktorí chcú ušetriť čas a peniaze. Ak sa ale rozhodnete pustiť do dropshippingu s parfumami, je dôležité zvážiť rôzne aspekty, ktoré podrobnejšie predstavíme nižšie.

 

Vyhľadajte parfumy najlepších značiek

Trh s parfumami je jedným z tých, ktoré majú väčší dopyt po špičkových výrobkoch. Napríklad v obchode s oblečením si mnoho ľudí vystačí s produktmi nie tak známych značiek, čo u parfumov vôbec neplatí. Prestížne značky ako Chanel, Dolce & Gabbana alebo Armani investujú obrovské sumy do propagácie svojich parfumov vo všetkých možných kanáloch. Celá táto reklamná stratégia skutočne prináša svoje ovocie a väčšina zákazníkov je ochotná minúť nemalú čiastku za parfum, zatiaľ čo pri kúpe oblečenia by si utratenie rovnaké čiastky mnohokrát rozmýšľali.

Preto pri rozbiehaní dropshippingového obchodu s parfumami odporúčame vybrať dodávateľa, ktorý ponúka parfumy najprestížnejších značiek skôr než lacnejšie imitácie alebo neznačkové parfumy. Spoločnosť BigBuy napríklad ponúka len parfumy od tých najznámejších značiek za najlepšie ceny.

 

Využite sezónnych výkyvov

Všetci to poznáme: keď sa blíži dôležitý sviatok, ako sú napríklad Vianoce, Deň svätého Valentína alebo Deň matiek, trh s parfumami priamo exploduje. Výrobcovia parfumov vyrukujú s tými najväčšími kalibrami a začnú zákazníkov zahlcovať reklamami v televízii, časopisoch a na internete. V týchto obdobiach je potrebné, aby ste svoj dropshippingový obchod s parfumami dokonale pripravili. Ponuka produktov musí obsahovať všetky potrebné informácie, obrázky musia byť dobre umiestnené a reklamné kampane musia byť v neustálom pohybe: AdWords, Nákupy Google, reklamy na sociálnych sieťach… proste musíte byť vidieť tam, kde máte najväčšiu šancu na úspech.

Výrobcovia parfumov investujú veľa peňazí do reklám, ktoré majú zákazníkov priviesť priamo k nim, keď nejaký parfum potrebujú, alebo ho chcú dať ako darček. Využite to a buďte pripravení, keď ľudia začnú na ich marketingové kampane reagovať.

 

dropshipping-perfumes

 

Prispôsobte dizajn vášho dropshippingového obchodu s parfumami

Ako sme už uviedli, trh s parfumami zvyčajne navštevuje VIP klientela. Keď je niekto ochotný za fľaštičku s objemom 50 ml zaplatiť 70 €, očakáva, že aj internetový obchod, na ktorom nakupuje, bude mať špičkovú úroveň a bude dostatočne dôveryhodný. Dizajn a obsah vášho elektronického obchodu a vašich sociálnych sietí preto musí zniesť tie najprísnejšie merítka a musíte ho pravidelne aktualizovať. Ak nie ste práve umelecké typy a s dizajnom si neviete rady, môžete si dropshippingový obchod s parfumami objednať u BigBuy a začať predávať tovar z nášho katalógu. Ak by ste si naopak chceli vytvoriť dizajn vlastný, môžete sa obrátiť na ľubovoľného nezávislého webdesignera.

Rozhodne by ste sa mali pokúsiť o to, aby e-shop vyzeral elegantne a profesionálne, pretože musí zodpovedať cene tovaru, ktorý predávate. Uistite sa, že všetko funguje správne a že sú u všetkých produktoch uvedené potrebné informácie.

 

Nájdite skúseného dodávateľa

Platí to pre každý výrobok, ktorý prostredníctvom dropshippingu predávate, ale najväčšiu úlohu to hrá práve u parfumov, najmä kvôli ich vysokej cene a krehkosti zásielok. Spoľahlivý dropshippingový dodávateľ parfumov na je pre vás kľúčový, pretože mu do rúk zveríte tú najdôležitejšiu časť podnikania. Ak nezvolíte dobre, prejaví sa to najskôr na nespokojnosti zákazníkov (a tiež na vašich ziskoch). Preto si vyberte dodávateľa, ktorý má s predajom parfumov prostredníctvom dropshippingu skúsenosti a ktorý zákazníkom ponúka kvalitné popredajné služby a je ochotný podporiť vás v prípade, že budete expandovať na zahraničné trhy.

Jedným zo znakov spoľahlivého dodávateľa je logistika. Na trhu s parfumami dochádza k extrémnym sezónnym výkyvom (vo sviatky ako sú Vianoce alebo Deň matiek), takže je nesmierne dôležité, aby výrobky boli vždy doručené včas. Pokiaľ si zákazník kúpi parfum ako vianočný darček, ale príde mu až po Novom roku, nebude moc spokojný. Preto by vás spoľahlivý dropshippingový dodávateľ parfumov mal informovať o presných dodacích lehotách a tovar doručovať bezchybne.

Prosím, vezmite na vedomie nasledovné! Je dôležité, aby ste zobrali do úvahy, že dodávatelia tovaru od výrobcu a prepravcovia musia momentálne reagovať na obrovský dopyt. Z tohto dôvodu je nutné plánovať vopred a uskutočniť objednávku, čo najskôr. Ak zadáte objednávku 23. a očakávate, že bude doručená 24., je prakticky nemožné, aby produkt dorazil načas.

 

Významná úloha objemného katalógu

Zaujímavou vecou na parfumoch je to, že skupina potenciálnych zákazníkov je veľmi široká. Môžete osloviť mužov aj ženy v širokom vekovom rozmedzí (ak samozrejme nechcete váš e-shop konkrétnejšie zamerať iba na parfumy pre ženy alebo parfumy pre mužov). Základňa potenciálnych zákazníkov je na trhu s parfumami veľmi široká. Ak však chcete správne reagovať na široký dopyt, musíte spolupracovať s dropshippingovým dodávateľom, ktorého katalóg obsahuje veľké množstvo položiek. Spoločnosť BigBuy ponúka viac ako 3 000 parfumov, ktoré zákazníkom dodávame priamo prostredníctvom dropshippingu.

Založenie dropshippingového obchodu s parfumami je dobrý spôsob, ako predávať produkty, po ktorých je veľký dopyt od značne širokej zákazníckej základne, a nemusieť investovať veľké finančné prostriedky. BigBuy ponúka parfumy pre mužov aj ženy k veľkoobchodnému odberu prostredníctvom dropshippingu! Spojte sa s nami a pustite sa do dropshippingu s parfumami!

5 vecí, na ktoré by ste pri predaji parfumov v dropshippingovom obchode mali myslieť
4.4 (88.57%) 7 votes

Podobné príspevky

Vložte komentár