Dropshipping

Dropshipping na portáli eBay – všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

hacer-dropshipping-ebay

Predaj tovaru na portáli eBay prostredníctvom dropshippingu je dobrou voľbou pre každého, kto sa chce pustiť do obchodovania na internete. Princíp je pomerne jednoduchý, stačí nájsť kvalitnú položku v katalógu dropshippingového dodávateľa, nastaviť maržu a predať tovar prostredníctvom portálu eBay.

Existuje však niekoľko faktorov, ktoré budete musieť vziať do úvahy, ak chcete potenciálnych zákazníkov presvedčiť, že si výrobok majú kúpiť od vás a nie od konkurencie. V tomto príspevku si vysvetlíme, ako dropshipping na portáli eBay funguje, a na čo všetko by ste mali myslieť, aby ste v ňom boli úspešní.

 

Výhody predaja na trhovisku eBay

eBay je najstarší internetový trh. Z tohto dôvodu má pomerne dobrú povesť a obrovský objem návštev. Ak teda môžete ponúknuť kvalitný produkt za rozumnú cenu, stačí ho umiestniť do gigantickej výlohy obchodu eBay a za chvíľu o neho niekto určite prejaví záujem. Na to isté ale prišli aj vaši konkurenti a obrovský zásah tohto internetového trhoviska priťahuje tiež ohromný počet predajcov. To pre vás môže byť najväčšia výzva, pretože presadiť sa medzi prakticky nekonečným radom podobných či rovnakých produktov nie je vôbec jednoduché.

Profil úspešného predajcu na tomto portáli vyzerá asi takto: sú ním fyzické osoby alebo firmy, ktoré ponúkajú produkty v oblasti, kde je menej konkurencie, alebo našli nejaký výrobok, ktorý môžu ponúknuť za lepšiu cenu ako ostatní. Ak vytrváte a vložíte do obchodovania na eBay dosť energie, určite sa vám všetko dvojnásobne vráti na zisku. Ak sa chcete dozvedieť, ako na eBay a dropshipping súčasne, čítajte ďalej.

 

Sprievodca dropshippingom na portáli eBay

 

Registrácia na platforme ako individuálny predajca alebo podnikateľ

Ak chcete predávať tovar zo svojho dropshippingového obchodu na trhovisku eBay, musíte sa najskôr zaregistrovať. Stačí zadať potrebné údaje, nie je to nič zložité – e-mailovú adresu, telefónne číslo, meno a priezvisko a nastaviť heslo. Ak sa chcete zaregistrovať ako podnikateľ, budete musieť vyplniť aj ďalšie údaje, ako je názov spoločnosti a jej identifikačné číslo.

Pokiaľ na eBay skutočne začínate alebo si nie ste istí, akú možnosť zvoliť, odporúčame na začiatok vybrať možnosť individuálny predajca a postupne sa so systémom zoznámiť. Akonáhle budete mať dostatok vedomostí, môžete sa do predaja vrhnúť po hlave a začať predávať ako podnikateľ.

 

Nahrávanie produktov a vytváranie popisov

Po nastavení účtu môžete začať nahrávať produkty. Na eBay je to celkom jednoduché, môžete zadarmo nahrať až 50 položiek za mesiac. Pokiaľ tento počet prekročíte, môžete aj naďalej pokračovať, ale za každú ďalšiu položku zaplatíte 0,35 €. Je veľmi dôležité, aby ste zapracovali na názvoch a popisoch produktov. Vzhľadom na počet podobných položiek, ktoré sa na tomto portáli vyskytnú, môžu názvy a opisy pozitívne či negatívne ovplyvniť zákazníka, keď sa rozhoduje medzi vaším a konkurenčným produktom. Nezabudnite na význam obrázkov. Snažte sa trochu odlíšiť od konkurencie a použiť niečo trochu iné. Ak máte možnosť vytvoriť vlastné a originálne obrázky vysokej kvality, máte eso v rukáve.

Je dôležité si uvedomiť, že eBay si z konečnej predajnej ceny účtuje 8 %, pričom túto sumu vypočítava až po dokončení predaja, a to až do výšky 200 €. Pre kategóriu „vyhľadávače“ sa tieto hodnoty líšia.

 

Výber spôsobu platby

Teraz si budete musieť vybrať platobné metódy, ktoré budú vaši zákazníci používať. Existuje niekoľko možností, ale sám eBay odporúča PayPal. V skutočnosti je to tak, že eBay PayPal kúpil, takže všetko je dobre zosynchronizované. PayPal navyše poskytuje užitočné záruky predávajúcemu aj zákazníkom, pretože má nastavený veľmi spravodlivý a efektívny systém riešenia sporov.

Ak zvolíte PayPal ako svoju platobnú metódu, zvýšite tým dôveru potenciálnych zákazníkov. Táto spoločnosť, ktorá je priekopníkom internetových platieb, má skvelú povesť a jej systém každý deň odporúčajú milióny užívateľov.

 

Predaj a preprava tovaru

Akonáhle dostanete oznámenie o predaju položky, bude potrebné ju odoslať. Pred odoslaním je vždy vhodné overiť, že platba bola správne spracovaná. Ak sa uistíte, v paneli správcu označte objednávku ako odoslanú.

V našom prípade (hovoríme teraz o dropshippingovom obchode) je teraz potrebné vybaviť objednávku u dodávateľa a požiadať o zaslanie tovaru priamo zákazníkovi. Ako vždy musíte zabezpečiť, aby sa na zásielke objavila vaša značka a aby tovar bol zabalený v neoznačených krabiciach. Koncový zákazník by nemal tušiť, že používate dropshipping, a ak by to z obalu tovaru zistil, určite by ho to nepotešilo.

 

Hodnotenie

Ak chcete svojich zákazníkov na eBay udržať v strehu a hýčkať si ich, je dôležité, aby ste ohodnotili nakupujúceho aj celý proces nákupu. Zákazníci urobia to isté a vy ako predajca tiež obdržíte hodnotenie. Na trhu, kde sa vyskytuje obrovské množstvo podobných položiek, môže byť vysoký percentuálny podiel kladných hodnotení výhodou, a tržby sa vám len pohrnú.

Tento proces ale má aj odvrátenú stranu. Pokiaľ dôjde k nejakej chybe, pravdepodobne sa o tom všetci dozvedia a budete to mať už navždy na tanieri (teda uvedené v profile a hodnoteniu predajca).

 

Výber správnych produktov a spoľahlivého dropshippingového dodávateľa

Toto je rozhodne kľúč k úspechu. Než sa do dropshippingu skutočne pustíte, mali by ste mať jasno v tom, aké produkty budete predávať a kto bude vaším dodávateľom. Ako sme sa už zmienili, na eBay aj ostatných internetových trhoviskách je obrovská konkurencia. Rozdielovým faktorom môže často byť len malý detail a potenciálni zákazníci sa zameriavajú najmä na dva faktory: cenu a dodaciu lehotu. Ak chcete z týchto dvoch základných aspektov urobiť svoju prednosť, bez spoľahlivého dropshippingového dodávateľa sa nezaobídete.

Najskôr bude potrebné nájsť dodávateľa, ktorý ponúka atraktívne produkty, ktoré možno zakúpiť cez internet. A čo je najdôležitejšie, s rozumnými cenami, ku ktorým môžete pridať maržu, a vo výsledku ešte mať takú predajnú cenu, ktorá sa bude zákazníkom páčiť. Pokiaľ zákazníkom navyše poskytnete aj najlepšie možné prepravné podmienky (z hľadiska nákladov a pravidiel), môžete predpokladať, že vám budú prakticky bezmedzne dôverovať.

V BigBuy už poznáme všetky potreby predajcov na trhovisku eBay aj ostatných portáloch. Ponúkame tisíce položiek prehľadne rozdelených do stoviek kategórií a sme schopní tovar bezpečne a rýchlo odosielať do ktorejkoľvek časti Európy. Preto sme sa stali popredným dropshippingovým dodávateľom v Európe a na eBay máme vynikajúcu povesť. Dúfame, že ste v tomto príspevku našli základné informácie o dropshippingu na portáli eBay, že tento systém predaja budete chcieť vyskúšať a že si nás vyberiete ako spoľahlivého dodávateľa.

Dropshipping na portáli eBay – všetko, čo o ňom potrebujete vedieť
4.4 (88%) 5 votes

Podobné príspevky

Vložte komentár