Dropshipping

Kompletné informácie o dropshippingu s Amazonom

dropshipping-amazon

Predaj produktov na Amazonu v spolupráci s dropshippingovými dodávateľmi môže byť skvelým riešením pre každého, kto chce zarábať na internete.

Americký gigant sa stal jedným z najlepších celosvetových predajných portálov a vzhľadom na objem tovaru, ktorý cez neho prúdi každý deň, je možnosť predaja produktov na jeho stránkach predmetom tvrdých konkurenčných bojov.

Ak vás táto tematika zaujíma a chcete sa dozvedieť, ako sa zapojiť do dropshippingu na Amazonu, pokračujte v čítaní. Je to jednoduchšie, než si myslíte. V tomto príspevku vám ukážeme, ako na to.

 

Výhody predaja na Amazonu

Na začiatok by sme mohli spomenúť hlavné prednosti, ktoré Amazon oproti ostatným podobným portálom (napr. eBay) má a v akých prípadoch je vhodné ho uprednostniť pred ostatnými predajnými kanálmi. Amazon totiž ponúka perfektný pomer medzi objemom obchodov a počtom predajcov. eBay je proti Amazonu obrovský čo do veľkosti, ale konkurencia je úplne nekompromisná, a to najmä pre tých predajcov, ktorí začínajú a nemajú dostatok prostriedkov. Ďalšou výhodou Amazonu je vyššia priemerná cena za produkt, čo teda znamená aj väčšiu kúpnu silu jeho zákazníkov.

Stručne a jasne: Amazon je aréna, v ktorej sa aj dropshippingový začiatočník môžete merať s veľkými obchodmi. Ako teda na dropshipping na Amazonu? V krátkom sprievodcovi nižšie vám vysvetlíme, čo všetko je potrebné urobiť, aby ste svoje výrobky mohli na tomto portáli predávať.

 

Sprievodca predajom na Amazonu

 

  1. Registrácia na Amazonu a výber plánu

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyplniť registračný formulár. Ten sa od bežných registračných formalít iných platforiem príliš nelíši. Prakticky jediným rozdielom je, že pri registrácii je nutné vybrať plán. V súčasnej dobe existujú dva rôzne druhy:

  • Bežný predajca: Tento plán je zadarmo. Budete mať možnosť predávať obmedzený počet kusov a bude vám účtovaná len fixná sadzba za položku (0,75 €) a rad ďalších poplatkov v závislosti od kategórie produktu a cieľovej destinácie tovaru. Podľa Amazonu je tento plán určený používateľom, ktorí nemajú v úmysle predávať viac ako 35 alebo 40 výrobkov mesačne. Ak toho o dropshippingu na Amazonu moc neviete a v tejto oblasti začínate, je to pre vás najlepšia voľba.
  • Profesionálny predajca: U tohto plánu každý mesiac zaplatíte 39 € + DPH. Zahŕňa ale službu Amazon Logistics, umožňuje využívať distribúciu a zákaznícky servis spoločnosti a neexistujú v ňom žiadne obmedzenia týkajúce sa počtu predaných položiek. Má aj mnoho ďalších výhod, napríklad nástroje pre generovanie prehľadov s užitočnými údajmi, s ktorých pomocou môžete optimalizovať správu svojho inventára alebo predávať jedným kliknutím. Amazon však v rámci tohto plánu vyberá niektoré ďalšie poplatky a provízie z každého predaja.

 

  1. Nahranie inventára a zverejnenie produktov

Ďalším krokom bude nahranie produktov, ktoré chcete na internetových stránkach Amazonu predávať. Stačí produkt vybrať a prepojiť ho s jeho stránkou alebo ho vytvoriť od nuly, ak ide o nejakú novinku v ponuke. Ak máte účet pre profesionálnych predajcov, budete môcť nahrať súbory hromadne na stránky Amazonu v Taliansku, Španielsku, Francúzsku, Nemecku a Veľkej Británii. U tohto typu účtu je treba tiež uviesť, či chcete využívať služby Amazon Logistics. Ak spolupracujete s BigBuy, službu Amazon Logistics nepotrebujete. BigBuy sa o zasielanie dodávok vašim zákazníkom postará.

Pri zverejňovaní produktov je kľúčovým faktorom práca s popismi. Neduplikujte popisy produktov! To je veľká chyba. Ak máte originálne fotografie, ľahšie zákazníka presvedčíte, že si má váš produkt kúpiť.

 

  1. Používatelia Amazonu hľadajú a kupujú vaše produkty

Ako bolo uvedené vyššie, jednou z výhod predaja v tomto type internetového obchodu je veľký objem návštevníkov a používateľov, ktorí ho navštevujú po celý deň. Nemusíte sa starať o marketingové akcie, lákať návštevníkov do vášho e-shopu ani sa snažiť zlepšiť svoju pozíciu. Potrebujete len zvoliť kvalitný produkt za primeranú cenu, ktorý v kupujúcich prebudí dôveru. To je jeden z hlavných faktorov, ktoré zákazníci pri nákupe zvažujú.

 

  1. Odoslanie objednávky

Akonáhle zákazník dokončí nákup, budete na to upozornení a musíte mu zaslať tovar. Vzhľadom k tomu, že sa bavíme o dropshippingu, dodávateľ zasiela tovar priamo zákazníkovi neoznačený.

 

  1. Zákazník dostane svoj nákup

Akonáhle zákazník obdrží nákup, Amazon vám odpočíta poplatky podľa rôznych sadzieb pre každý výrobok a potom zaplatí príslušnú čiastku na účet, ktorý ste zadali pri registrácii.

 

Kľúčom k úspechu je nájsť dobrého dropshippingového dodávateľa

Ako sme si ukázali v tomto článku, na Amazonu môže svoje produkty prezentovať a predávať každý. Naučiť sa zákonitostiam dropshippingu na Amazonu je veľmi jednoduché. Kľúčovým faktorom úspešného podnikania na tejto báze je dobrý dropshippingový dodávateľ, ktorý ponúka kvalitné služby, a to najmä v týchto troch oblastiach:

  1. Musí mať atraktívne produkty. Ak chceme niečo predať, musí to stimulovať alebo uspokojiť potreby zákazníka. Preto budete musieť preskúmať, ktoré produkty sa predávajú viac a ktoré menej.
  2. Musí vám ponúknuť konkurencieschopnú cenu, aby ste k nej mohli pridať dostatočnú maržu a s výslednou cenou potom na trhu konkurovať. Nezabudnite, že kvalitné produkty sú vám k ničomu, ak je ich cena oveľa vyššia, než sú spotrebitelia ochotní zaplatiť.
  3. Musí mať k dispozícii rýchly a efektívny systém dodávok. Efektívne a rýchle dodanie je popri cene jedným z najdôležitejších faktorov pri nákupe online. Môžete mať dobrý produkt za dobrú cenu, ale ak jeho dodanie zákazníkovi bude trvať dlho, môže to vyústiť až vo výrazné zníženie objemu predaja. Je veľmi dôležité, aby ste sa uistili, že zásielky sú označené značkou vašej firmy alebo zaslané v neoznačenom balení.

Možno ste si už uvedomili, že spoľahlivý dodávateľ, ktorý spĺňa vaše potreby, je pre úspešné dropshippingové obchodovanie na Amazonu životne dôležitý. Táto platforma má vlastný zákaznícky servis, obrovský objem návštevníkov a dobrú povesť a všetci predajcovia týchto faktorov využívajú vo svoj prospech, takže jedinou konkurenčnou výhodou sa stáva produkt samotný. Je preto veľmi dôležité nájsť dropshippingového dodávateľa, ktorý má odskúšaný systém dodávok a umožní vám plne uspokojiť potreby vašich potenciálnych zákazníkov atraktívnymi produktmi za dobrú cenu.

BigBuy spolupracuje s mnohými firmami, ktoré na Amazonu predávajú svoje produkty prostredníctvom dropshippingu. Ak hľadáte dropshippingového dodávateľa pre predaj na portáloch typu Amazon alebo eBay, obráťte sa na nás. O tomto predajnom modelu, ktorý sa vyznačuje tým, že nemusíte skladovať tovar, ktorý predávate, vám radi povieme viac.

Kompletné informácie o dropshippingu s Amazonom
4.3 (86.67%) 6 votes

Podobné príspevky

Vložte komentár