Marketing SEO

Co je budování odkazů a jaký má vliv na online obchod?

Qué es linkbuilding y cómo afecta a un ecommerce

Pokud nevíte, co linkbuilding (neboli budování odkazů) znamená, pak v tomto příspěvku najdete vše, co k jeho pochopení potřebujete. Tento článek vám navíc pomůže pochopit jeho význam i to, jak může ovlivnit výkon vašeho dropshippingového obchodu.

Budování odkazů je vytváření či získávání odkazů na konkrétní web. Odkaz (neboli hypertextový odkaz) je jedním z klíčových prvků celého webového systému. Chcete-li na internetu uspět, je třeba porozumět jeho zvláštnostem a zajistit, aby neměly negativní vliv na výkonnost vašeho dropshippingového obchodu. V tomto příspěvku si vysvětlíme, o co při budování odkazů jde, a představíme si i nejlepší postupy pro zvýšení prodeje z vašich webových stránek.

 

Budování interních odkazů aneb neztrácejte přehled o tom, co se děje na vašem webu

Je důležité vytvořit vnitřní strukturu webu, kterou uživatel snadno pochopí. Odkaz je výrazným prvkem navigace a klíčovým nástrojem, který přivede uživatele k tomu, co je zajímá. Existuje mnoho funkcí, které můžete odkazu propůjčit (rozšířit obsah příspěvku na blogu o další informace, odkázat na zdroj obsahu nebo obrázku apod.). My se ale zaměříme na dvě funkce, které s největší pravděpodobností ovlivní dojem uživatele z vašeho internetového obchodu i objem prodaného zboží.

 

Drobečková navigace – ulehčete život uživatelům

Dobrý elektronický obchod by měl drobečkovou navigaci mít. Pojem drobečková navigace označuje cestu, kterou se uživatel dostal až na stránku, kde se zrovna nachází. Pokud je například zákazník na stránce s produkty typu „úložný prostor pod postel“, musí mít možnost vrátit se krok za krokem zpět. Tím zabráníte tomu, aby uživatel musel celý navigační proces opakovat od začátku v případě, že se bude chtít podívat na další podobné úložné prostory pro boty. V tomto případě by drobečková navigace mohla vypadat takto: Domovská stránka > Dům a zahrada > Nábytek > Úložný prostor pro boty. Měla by nabídnout odkaz na každou sekci, kterou uživatel prošel, aby navigace byla co nejhladší a uživatel z ní měl dobrý dojem.

 

Křížový prodej – nabízejte dalších produkty

Křížový prodej je termín používaný k označení prodeje produktu stávajícímu zákazníkovi. Pokud se budeme řídit výše uvedeným příkladem, je zřejmé, že dotyčný uživatel má zájem i o nákup dalších položek z katalogu, aby využil volný prostor pod postelí. Proto lze přidat odkazy, které mu navrhnou „zásuvky pod postel“ nebo jiné produkty související s obuví, jako jsou vložky do bot, tkaničky… Všechny tyto postupy používají odkazy jako základní prvek. Čím více uživateli usnadníte život, tím lépe.

 

Externí odkazy aneb důležitost odkazů na váš web

Dále si vysvětlíme, co budování externích odkazů znamená a jak může vašemu obchodu pomoci. Zaměříme se především na vliv odkazů na optimalizaci pro vyhledávače a na to, jak může získávání odkazů přispět ke zvyšování návštěvnosti a budování pověsti vaší značky.

 

Získávání zpětných odkazů – klíčový prvek v SEO

Když někdo vyhledá na internetu produkty, které ve svém elektronickém obchodě nabízíte, může být umístění na nejvyšších pozicích ve vyhledávání Google rozdílovým faktorem mezi úspěchem nebo neúspěchem. A jedním z nejdůležitějších aspektů při budování pozice v hodnocení Google je množství a kvalita odkazů, které na váš obchod vedou. V dalších příspěvcích se budeme zabývat typy odkazů a nejúčinnějšími metodami pro jejich získání, nyní si však jen řekneme, že pokud se chcete objevovat na nejlepších pozicích, budete se muset pokusit získat odkazy na váš web z dalších webových stránek. Zvláště po poslední aktualizaci vyhledávače Google (Google Penguin).

Tato nejnovější aktualizace od společností Google má za cíl odhalit netypická či podezřelá schémata v mechanismech budování odkazů. Jak je dobře známo, Googlu se nelíbí, když se lidé pokoušejí ovlivňovat výsledky vyhledávání, takže tento algoritmus má úkol penalizovat ty, kteří používají nedovolené techniky k dosažení lepších výsledků.

Nejlepším způsobem, jak budování odkazů provádět, je generovat kvalitní obsah a diskuze, na které pak budou odkazovat i jiné weby. Pokud ale chcete jen vytvořit odkazy pro váš obchod, zkuste to udělat přirozeně. Vložte odkazy jen tehdy, pokud je to pro vaši firmu relevantní, a vyhněte se zveřejňování obrovských kvant textů na webech s pochybnou kvalitou.

Odkaz je forma doporučení, důkaz, že existuje určitá vazba mezi dvěma stránkami. Vyhledávače se domnívají, že když na webovou stránku odkazuje spousta jiných, že je kvalitní. Proto upřednostňují takto „důvěryhodné“ domény před těmi, které externích odkazů moc nemají.

 

Vybudujte svou pověst na internetu prostřednictvím odkazů

Nestačí mít katalog plný produktů, musíte být i odborníkem na to, co prodáváte, a při vhodné příležitosti to dokázat. A pokud díky tomu získáte i nějaké nové zákazníky, tím lépe. Jak na to?

Nejběžnějším způsobem je sledovat fóra a témata, která vás zajímají pomocí nástrojů pro monitorování, jako je například Google Alerts. Tímto způsobem se vždy dozvíte o nových debatách v daném odvětví a můžete se do nich zapojit, vybudovat tak svou pověst odborníka a získat odkazy na váš obchod. Pokud například máte dropshippingový obchod s nábytkem, mohli byste sledovat všechna fóra související s nábytkem, dekoracemi a vybavením do domácnosti… a když někdo požádá o důvěryhodný internetový obchod nebo o tipy a triky na vybavení domu, navrhnout mu prostřednictvím odkazů produkty na vašich webových stránkách nebo nějaký příspěvek s danou tematikou například na vašem blogu.

Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit počet odkazů na vašich webových stránkách i mimo ně. Doufáme, že máte o linkbuildingu po přečtení tohoto článku jasnější představu a nabyli jste potřebné znalosti, abyste ho mohli začít používat. Pokud význam odkazů a jejich roli na internetu nepodceníte, můžete získat konkurenční výhodu. V dalších článcích se budeme touto problematikou zabývat podrobně a podělíme se o rady, jak co nejúčinněji využít různé techniky budování odkazů.

 

Co je budování odkazů a jaký má vliv na online obchod?
Rate this post

Podobné příspěvky

Vložte komentář