Google Adwords Marketing

Adword Kampaaniad mobiiltelefonidele. Tüübid ja soovitused – Adwords Juhend (VII osa)

Campañas de Google Adwords para móviles

Õppige kasutama Adwords platvormi mobiiltelefonidele. Avastage reklaamide tüübid ja vajalikud kaalumist nõudvad asjaolud, et tõmmata ligi kasutajaid, kes surfavad internetis mobiiltelefonide abil.

Praeguseks me juba teame, et Google algoritm ja veebilehe küpsised võivad avastada seadme, mida on kasutatud veebis surfamiseks. Samuti on Google Adwords teadlik iga seadmetüübi erinevatest omadustest ning võimaldab teil segmenteerida oma kampaaniaid ja reklaame vastavalt sellele, kas neid näidatakse nutitelefonides, tahvelarvutites või lauaarvutites. Seda liini jätkates toome me selles postituses mõned võtmeideed, mida tuleks võtta arvesse, kui plaanite luua Adwords kampaaniad mobiiltelefonidele.

 

Reklaami positsioon

Mobiilne seade või tahvelarvuti pakub reklaamide näitamisel palju suuremat mitmekülgsust. Just nagu lauaarvutitelgi võib Adwords näidata reklaame, mida meie oleme loonud, kui surfatakse internetis, seda nii otsingutulemustes kui kogu kuvavõrgustikus.

Lisaks eksisteerib lauaarvutite puhul üks erinevus: mobiilsed seadmed ja tahvelarvutid on Adwords süsteemi abil suutelised näitama teie reklaame ka mobiilirakendustes, mis on telefoni installeeritud. See element toob endaga kaasa suure hulga uusi võimalusi ja reklaamitüüpe, mida ei saa näidata lauaarvutil.

 

Mobiili Adword reklaamide tüübid

Paljusid reklaame, mida kasutame lauaarvutitel, võib kasutada ka mobiiltelefonidel. Siinkohal viitame me tekstilistele, pildilistele ja dünaamilistele HTML5 reklaamidele. Ometi on mitmeid eksklusiivseid tüüpe nutitelefonidele ja tahvelarvutitele: näiteks on reklaamiedenduse rakendused ning pildi- või videoreklaami rakendused, mis võivad suunata kasutaja veebilehele või laadida Play Store kaudu veebilehe rakendusteks alla. Teiseks mobiilireklaamide individuaalseks omaduseks on võimalus luua “ainult helistamiseks” reklaamid, kus klikkimine põhjustab helistamise teie mobiiltelefonilt ilma, et peaksite enne mingile veebilehele minema.

 

Sundmuutja seadmete jaoks

Adwords võimaldab lisaks teie oma reklaamide loomisele mobiilsete seadmete jaoks, grupeeriga kõik teie reklaamid ja kampaaniad ning selle kaudu seadistada sundmuutuse vastavalt kasutatud seadmele.

Aga olge sealjuures ettevaatlik: enne sellise muudatuse läbi viimist on tähtis oma veebilehe analüütika korralikult läbi vaadata. Tööriistad nagu Google Analytics võimaldavad meil välja uurida, milliste seadmete abil inimesed meie veebilehte külastavad ning – mis on vast veelgi tähtsam – millise seadme abil nad kõige rohkem oste sooritavad. On võimalik, et kasutajad vaatavad ja ostavad, kui nad näevad teie veebilehte lauaarvutist, aga kui nad tegutsevad oma nutitelefonis, siis ei viibi nad seal kuigi kaua. Kui leiate, et erinevus in suur, siis on tähtis kontrollida, et kõik töötab korrektselt ning et te ei kaota oma suhtlemisvõimalusi tehnilise vea tõttu. Samuti on võimalik, et märkate kasutajaid oste sooritamas ja lehte külastamas rohkem mobiilseadme kaudu. Sellisel juhul võiks teile pakkuda huvi Adwords sundmuutja suuremaks seadistamine, et asetuda selliste inimeste otsingutes kõrgemal positsioonil. Selle saavutamiseks peate oma kampaaniat vastavalt seadistama ja aktiveerima seadmepõhise sundmuutuse.

Näiteks, kui teie maksimaalne eelnevalt paika pandud CPC teatud võtmesõna kohta on €1.00, siis saame selle parameetriga mängida nii, et määrame süsteemi seda suurendama 10%, 20% või mis iganes määral, kui reklaami näidatakse mobiiltelefonil. Sarnasel moel saate ka vähendada soovitud sundmuutuse protsenti.

 

Kui viite Adword platvormil läbi mobiilikampaaniat, siis peaksite järgmisi asju silmas pidama:

  • Kontrollige oma veebilehe tomimist mobiiliseadmetel: oleme seda juba maininud, aga see on nii tähtis punkt, et on väärt üle kordamist. On vajalik omada online poodi, mis on täielikult optimeeritud mobiilsetele seadmetele. Peate kohandama oma lehe komponendte korralikult erinevatele resolutsioonidele. Laadimiskiirus peab püsima optimaalsel tasemel ning navigeerimine peab püsima jätkuvalt kasulik, lihtne ja intuitiivne. On mõttetu meelitada inimesi ligi mobiililiikluse kaudu, kui teie online poe ei saa olla täiuslik.
  • Tundke oma kliente ja tooteid hästi: igat toodet ja igat teenust ostetakse tänapäeval palju tõenäolisemalt mobiiltelefoni kui tahvelarvutit või lauaarvutit kasutades. Peate tundma oma kliente väga hästi ja teadma, milliseid seadmeid nad kasutavad, et sundmuutust vastavalt seadistada, vastavalt tootele, mida soovite reklaamida. Sel moel väldite langemist üldistustesse nagu “Kui kasutaja on noor, siis kasutab ta mobiiltelefoni ning kui ta on täiskasvanu, siis lauaarvutit”. Kuigi need võivad teile anda üldise suuna, siis tegelikult annab see teadmine teile võimaluse uurida ja analüüsida oma veebilehe ja sotsiaalvõrgustiku kasutamist. Uurige, millised inimesed teid külastavad, kustkaudu ja kes kõige rohkem väärtust teile toob.
  • Seadistage oma reklaami tüübid vastavalt oma huvidele: igal ettevõttel on oma iseloomulikud tunnused. Nõnda peate teie panema paika teile sobiva strateegia. Kui näiteks teie puhul on ostuprotsess keeruline ning teie klienditeenus on väga hea, siis oleksite vahest huvitatud ainult helistamisele suunatud reklaamidest. Kui teil on mobiilirakendus, mille kaudu saab samuti teie tooteid osta, siis võibolla sooviksite suunata inimesed oma reklaami kaudu rakenduse allalaadimise lehele. Teil on vaja luua strateegia ning töötava välja tööriistad ja erinevat tüüpi reklaamid, mis sobiksid kõige paremini sellega, mida saavutada soovite.
  • Vaadake tulevikku ja ärge magage maha mobiilseid seadmeid: oma kampaaniat ja strateegiaid luues peate samuti tulevikku vaatama. Ning seegi on tõsi, et aina tihedamini kasutatakse mobiiltelefone samaväärselt nii ostmiseks kui lihtsalt veebis surfamiseks. Tegelikult on Hispaania Andmeselts klassifitseerinud mobiiltelefonid “peamiseks seadmeks, mille kaudu inimesed kasutavad internetti, hõlmates 88,3% kasutajatest”, möödudes lauaarvutist. Seetõttu on aeg suunata oma kampaania ja strateegiad mobiilsetele seadmetele, kui te pole siiani seda veel teinud. Püsides mobiilsete seadmete kasutamisega nõudmise tasemel võite muuta selle oma eeliseks konkurentide ees.

Teie mobiili Adwords kampaaniate seadistamine võib tuua teile suure koguse lisakliente. Ja enamgi veel – see on väga lihtne protsess ja võib toimida väga hästi, kui teate oma klientide kohta piisavalt palju. Seda tüüpi kampaania võib täiuslikult sobida kokku teie globaalse reklaamistrateegiaga otsingumootorites ning aidata jõuda nende potentsiaalsete klientideni, kes oma ostud tõenäolisemalt mobiiliseadmes sooritavad. Kui tahate endale meenutada, mis on Adwords ja kuidas saab see teie ettevõtet aidata, siis soovitame teil meie postitusi edasi lugeda.

Adword Kampaaniad mobiiltelefonidele. Tüübid ja soovitused – Adwords Juhend (VII osa)
4 (80%) 2 votes

Seotud postitused

Jätke oma kommentaar