Google Adwords, detaļas Marketing

AdWords kampaņas mobilajiem telefoniem. Veidi un ieteikumi – AdWords rokasgrāmata (VII daļa)

Campañas de Google Adwords para móviles

Uzziniet, kā izmantot AdWords mobilajiem telefoniem. Atklājiet reklāmas veidus un papildinājums, kas ir nepieciešami, lai piesaistītu lietotājus, kuri lieto internetu savos mobilajos telefonos.

Kā zināms, Google algoritms un sīkfaili, kas tiek izmantoti pārlūkošanai, var noteikt ierīces veidu, no kuras darbība tiek veikta. Tāpat Google Adwords apzinās katras ierīces dažādas īpašības un ļauj Jums attiecīgi segmentēt kampaņu un reklāmas. Tie var būt viedtālruņi, planšetdatori vai stacionārie datori. Šajā rakstā tiks apskatīti galvenie punkti, kas ir jāņem vērā, veidojot AdWords kampaņu mobilajiem telefoniem.

 

Reklāmas formatēšana

Mobilas ierīces vai planšetdatori piedāvā lielāku dažādību reklāmas parādīšanas laikos. Tāpat kā stacionārajos datoros, AdWords var rādīt reklāmas, kuras tiek pielāgotas aktīvajam lietotājam. Reklāmas tiek pielāgotas un rādītas pēc meklēšanas rezultātiem un tīkla attēlojuma (network display).

Taču pastāv arī atšķirība no stacionārajiem datoriem: Mobilajās ierīcēs un planšetdatoros AdWords reklāmas tiks para’dītas arī uz telefona uzstādītajās lietotnēs. Šāda opcija piešķir jauas reklāmas veidus un iespējas, kas nav iespējamas uz stacionārajiem datoriem.

 

Mobilo AdWords reklāmu veidi

Daudzas no reklāmām, ko mēs izmantojam stacionāros datoros var tikt izmantotas arī mobilajā ierīcē. Runa ir par teksta, attēla un dinamisku HTML5 satura reklāmām. Tomēr viedtālruņiem un planšetdatoriem ir dažādas ekskluzīvas iespējas, piemēram, reklāmu veicināšanas lietotnes un attēla vai video reklāmas lietotnes, kas lietotāju var novirzīt tiešu uz tīmekļa vietni vai vietnes lejupielādes lapu Google Play veikalā. Vēl viena mobilo reklāmu individuāla iezīme ir iespēja izveidot “zvanīt tikai” reklāmas, uz kurām noklikšķinot, tiek sākts zvans tieši no mobilā tālruņa, bez nepieciešamības doties uz papildus tīmekļa lapu.

 

”Push” modifikators ierīcēm

AdWords ļauj Jums ne tikai izveidot reklāmas mobilajām sakaru ierīcēm – tiek radīta arī iespēja grupēt visas Jūsu reklāmas un kampaņas un radīt “push” modifikatoru, kas darbojas atkarībā no izmantotās ierīces.

Taču uzmanieties: Pirms veikt šādas izmaiņas, ir svarīgi, lai iepriekš būtu rūpīgi pārskatīti Jūsu vietnes Google Analytics dati. Instrumenti kā Google Analytics, ļauj saprast, no kurām ierīcēm lietotāji visbiežāk piekļūst Jūsu vietnei, un, iespējams, vēl jo svarīgāk – no kurām ierīcēm galvenokārt tiek veikti pirkumi. Ir iespējams, ka lietotāji veic pirkumu, kad viņi Jūsu mājaslapu apmeklē/redz no stacionārā datora, bet, aplūkojot to no viedtālruņa, iesaiste nenotiek. Ja konstatējat, ka atšķirība ir liela, tad ir svarīgi pārliecināties, vai viss darbojas pareizi un lietotāju “zudums” nav tehniska rakstura kļūme. Tāpat ir iespējams novērot lielāku pirkumu skaitu no mobilajām ierīcēm. Ja tiek novērota šāda reakcija, Jums ir ieteicams palielināt AdWords “push“, lai atrastos lietotāju meklēto rezultātu augšgalā. Lai to izdarītu, Jums būs jādodas uz kampaņas konfigurāciju un jāaktivizē “push” izmaiņas ierīcēm.

Piemēram, ja maksimālais iepriekš noteiktais MPK (maksa par klikšķi) konkrētam atslēgvārdam ir 1.00 Eur, šis parametrs var tikt mainīts, lai sistēmai dotu mājienu, palielināt to par 10%, 20% vai jebkuru citu situācijai atbilstošu lielumu. Šādā veidā Jūs varat samazināt nepieciešamo “push” procentuālo daļu.

 

Kad veicat AdWords kampaņu mobilajām ierīcēm, Jums vajadzētu ņemt vērā šādus punktus:

 • Pārbaudiet Jūsu mājaslapas mobilo veiktspēju: Lai gan šis jau ir minēts, taču tas ir ļoti svarīgs punkts. Ir nepieciešams, lai Jūsu tiešsaistes veikals ir pilnībā pielāgots mobilajām ierīcēm. Vietnes saturam ir pareizi jāpielāgojas dažādām izšķirtspējām. Ielādēšanas ātrumam ir jābūt optimālam, navigācijai ir jāturpina būt noderīgai (nevis jātraucē pārlūkošana), vietnei ir jābūt viegli un intuitīvi lietojamai. Ir bezjēdzīgi piesaistīt cilvēkus, kuri izmanto mobilo datplūsmu, ja Jūsu tiešsaistes veikala vietne nav šādai pārlūkošanai paredzēta.
 • Pazīstat Jūsu klientu un produktus: Katra produkta un pakalpojuma iespējamība tikt pārdotam ir lielāka tieši caur mobilo tālruni, nevis caur planšetdatoriem vai stacionāriem datoriem. Jums ir jāpārzina Jūsu klientu paradumi un to izmantotās ierīces. Tādējādi Jūs varēsiet veikt precīzas “push” modifikācijas, kuras, savukārt, būs atkarīgas no Jūsu reklamētajiem produktiem. Tādā veidā Jūs izvairieties no iekrišanas vispārinājumos, kā “ja lietotājs ir jauns, viņš izmanto mobilo ierīci; ja tas ir pieaugušais, tad stacionārais dators”. Lai gan šādas idejas var Jums palīdzēt orientēties, to patiesā vērtība ir ļaut Jums iedziļināties un analizēt Jūsu mājaslapas un sociālo tīklu apmeklējumu. Uzziniet kas un no kurienes tās apmeklē, kas liek veikt pirkumu.
 • Izveidojiet personīgus sludinājumu tipus atbilstoši Jūsu interesēm: Katram uzņēmumam ir savas raksturīpašības. Tādēļ Jums būs jāpiestrādā pie stratēģijas vai citas inovācijas radīšanas. Piemēram, ja pirkšanas process ir sarežģīts un Jūsu klientu apkalpošana ir ļoti laba, varbūt labākais variants būtu ieguldīt “tikai zvanīt” iespējā un pakalpojumu izstrādē. Ja Jums ir mobilā lietotne, ar kuras palīdzību arī var iegādāties produktus, iespējams, izmantojot reklāmas, ir ieteicams lietotājus novirzīt uz lietotnes lejupielādi. Jums būs nepieciešams izveidot stratēģiju, izmantot vairākus instrumentus un dažādu veidu reklāmas, kas ir vislabāk pielāgotas sasniedzamajam mērķim.
 • Ieskatieties nākotnē un neatstājiet novārtā mobilos telefonus: Veidojot kampaņu un stratēģiju, Jums ir jāņem vērā nākotnes tendences. Un tā ir taisnība, ka arvien biežāk mobilie telefoni tiek izmantoti ne tikai interneta pārlūkošanai, bet arī pirkumu veikšanai. Spānijas datu apvienība (Data Society in Spain) ir klasificējusi mobilo telefonu, kā: “Galveno ierīci, caur kuru cilvēki izmanto internetu – to dara 88.3% lietotāju,” apsteidzot stacionāro datoru. Tāpēc, ja Jūs vēl nesat vērsuši kampaņu un stratēģiju attiecībā uz mobilajām ierīcēm, ir pēdējais laiks to darīt. Izraušanās mobilo ierīču izmantošanas priekšgalā, var kļūt par priekšrocību attiecībā pret Jūsu konkurentiem.

Mobilo AdWords kampaņu konfigurēšana var sniegt daudz jaunu klientu. Turklāt tas ir ļoti vienkārši paveicams process, un var nostrādāt ļoti labi, ja Jūs pietiekami daudz zināt par Jūsu klientiem un variet to veiksmīgi pielietot. Šāds kampaņas veids var lieliski papildināt Jūsu globālo meklētājprogrammu reklāmas stratēģiju un palīdzēt apgūt jaunus potenciālos klientus, kuri, visticamāk, iepērkas, izmantojot savu mobilo telefonu. Ja Jūs vēlaties uzzināt, kas ir AdWords un kā tas var palīdzēt Jūsu uzņēmumam, ir ieteicams turpināt iepazīties ar šim tematam veltītajiem rakstiem.

 

AdWords kampaņas mobilajiem telefoniem. Veidi un ieteikumi – AdWords rokasgrāmata (VII daļa)
Rate this post

Līdzīgi raksti

 • que-es-anchor-text-seo

  Enkura teksts: Kas tas ir un kādēļ tā ir svarīga SEO daļa?

  Apskatot visu, kas ieskauj un ietekmē SEO pozicionēšanu, ir virkne darbību un stratēģiju, kuras, pareizi izmantojot, var patiesi palīdzēt meklētājprogrammām savienot dažādus vārdu salikumus ar Jūsu mājaslapu un interneta veikalu,...

 • herramientas-busqueda-palabras-clave

  Rīki atslēgas vārdu analizēšanai un meklēšanai

  Lai būtu veiksmīgs un pozicionēts pirmajos pāris Google meklēšanas rezultātos, ir būtiski zināt atslēgas vārdus un to pareizu pielietojumu. Tas ļaus jūs atrast jūsu mērķauditorijai un nodrošinās, ka jūs varēsiet...

 • Como llegar a la bandeja de entrada en email marketing

  Kā sasniegt manu klientu e-pasta iesūtni

  Viena no nesenām problēmām ir mārketinga kampaņas, kas sasniedz tikai klientu mēstuļu pastkastīti. Kā atrisināt šo problēmu? Kā sasniegt manu klientu e-pasta iesūtniRate this post

 • Como configurar Analytics en 6 pasos

  Google Analytics konfigurācija 6 soļos

  Google Analytics iestatīšana Jūsu tīmekļa vietnē vai tiešsaistes biznesā ir viegla. Tie ir vienkārši 6 soļi, kuri tiks izklāstīti šajā rakstā. Google Analytics konfigurācija 6 soļosRate this post

Atstājiet komentāru