Google Plus Marketing

Tipy na optimalizáciu profilu na Google Plus pre e-shopy

Podľa názvu si môžeme ľahko odvodiť, že Google Plus je sociálna sieť spoločnosti Google. Jej používanie síce nie je medzi bežnými užívateľmi ani firmami moc rozšírené, ale vzhľadom k tomu, že táto sieť patrí jednej z najväčších firiem na svete, mali by sme ju rozhodne pozorne sledovať a skúsiť z nej niečo vyťažiť.
V tomto príspevku sa budeme zaoberať súvisiacimi základnými pojmami a poradíme vám, ako z profilu na Google Plus vyťažiť maximum.

 

Ako si vytvoriť profil Google Plus?

Prvým krokom je registrácia. Predpokladáme, že keď ste prišli na tento blog, vlastníte nejaký e-shop. Preto vám teraz podrobne vysvetlíme, ako si na Google Plus vytvoriť firemný účet.
Google rozlišuje osobné a firemné profily. Pri vytvorení firemného profilu budete musieť prejsť na stránku Moja firma na Googli a kliknúť na Začať teraz. Budete mať možnosť sa prihlásiť pomocou e-mailovej adresy Google (Gmail) alebo e-mailovej adresy firmy, ktorá je s účtom Google prepojená.

Ďalším krokom bude vybrať jednu z troch dostupných možností pre registráciu vašej firmy:

 • Kamenná predajňa: Ideálna možnosť, ak je vaša firma fyzicky prítomná na určitom mieste, obchod, reštaurácia, hotel…
 • Služby: Táto voľba je určená pre firmy ponúkajúce služby pre firmy aj jednotlivcov.
 • Značka: Táto možnosť je ideálna, ak nemáte kamennú predajňu alebo adresu, ale máte webové stránky, kde je možné všetky vaše produkty nájsť.

Je potrebné zvoliť možnosť, ktorá najlepšie zodpovedá druhu vašej firmy. Ak nemáte kamenný obchod alebo nechcete zverejniť adresu sídla firmy, odporúčame tretiu možnosť.

A je to! Vytvorili ste si profil na Google Plus alebo v službe Moja firma na Googli. Teraz sa pozrieme na to, ako z nich vyťažiť maximum.

 

Ako z profilu na Google Plus či v službe Moja firma na Googli vyťažiť maximum

Ako sme už uviedli, medzi bežným používaním profilu na Google Plus a jeho využívaním na maximum je veľký rozdiel. Významnú úlohu ale hrajú maličkosti:

 • Zadajte o svojej firme čo najviac informácií: profil na Google Plus vyplnený zo 100 % vyšle jasný signál, že to myslíte vážne. Google totiž podporuje firmy, ktoré majú všetky informácie aktuálne. Ide napríklad o kontaktné údaje, popis, fotografie či ponuku produktov.
 • Pravidelne aktualizujte uvedené informácie a zdieľajte ich s ostatnými: zhromažďujte všetky štatistické údaje, ktoré váš profil na Google Plus udržujú pri živote a zdieľajte ich s ostatnými. Môžete propagovať nové produkty, oznamovať promoakcie pod. Čas od času môžete dokonca zverejniť informácie z vašej oblasti podnikania alebo odvetvia.
 • Nadviažte kontakt s používateľmi a komunikujte s nimi: ako sme si povedali na začiatku, Google Plus nie je sociálna sieť pre masy, ako je Facebook alebo Twitter, ale je možné, že zákazníci alebo potenciálni zákazníci s vami cez ňu naviažu kontakt.
 • Čítajte si názory: tento praktický nástroj spoločnosti Google pracuje s názormi v rámci kariet Google Plus. Prostredníctvom svojho firemného profilu na ne môžete odpovedať.
 • Centralizujte svoje údaje: toto je jedna z veľmi užitočných funkcií Google Plus a služby Moja firma na Googli. Ak máte všetky svoje produkty Google prepojené s jedným účtom na Gmailu, môžete meniť alebo aktualizovať informácie o svojej firme vo všetkých naraz.
 • Zvýšte počet návštevníkov (a predajov): keď si vytvoríte profil na Google Plus alebo službe Moja firma na Googli a budete ho pravidelne aktualizovať, získate nový kanál, z ktorého na váš web budú prúdiť návštevníci, čo bude samozrejme mať priaznivý dopad aj na tržby.
 • Analyzujte výsledky: Google Plus poskytuje štatistické údaje pre každú firmu, ktorá má registrovaný profil. Keď túto funkciu budete používať, ľahko zistíte, ako váš internetový obchod pôsobí na používateľov a potenciálnych zákazníkov.

Vybrali sme iba niektoré tipy, vďaka ktorým budete na Google Plus viac vidieť. Existujú ale aj ďalšie sociálne siete, s ktorými sa dá pracovať? Ďalšie užitočné informácie nájdete v článku o sociálnych sieťach pre elektronické obchody.

Chcete vytvárať imidž svojej firmy na Google Plus? Radi vám poradíme, ak máte nejaké ďalšie otázky.

Tipy na optimalizáciu profilu na Google Plus pre e-shopy
4 (80%) 2 votes

Podobné príspevky

 • twitter-para-empresas

  Twitter pre firmy – ako svojmu e-shopu zabezpečiť rast

  Dnes si povieme niečo o možnostiach, ktoré sieť Twitter prináša firmám a ako z nich vyťažiť maximum. Vďaka obrovskému množstvu spoločností na internetovom trhu existuje nekompromisný konkurenčný boj, takže vydobyť...

 • configurar-analytics-ecommerce

  Význam konfigurácie e-shopu v Analytics

  Jedným zo základných aspektov riadenia e-shopu je analýza návštev a správania užívateľov. Vďaka Google Analytics môžete mať prehľad o všetkom, čo sa vo vašom obchode deje. Význam konfigurácie e-shopu v...

 • contenido-seo-ecommerce

  Optimalizácia obsahu pre e-shopy

  Ak chcete dostať svoju webovú stránku alebo internetový obchod na prvé pozície v hlavných vyhľadávačoch, jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré budete musieť vziať do úvahy, je optimalizácia ich obsahu. Algoritmy...

 • diferencia-long-tail-keywords

  Vysvetlenie rozdielov medzi hlavnými a dlhými kľúčovými slovami

  V tomto príspevku sa budeme zaoberať rozdielmi medzi hlavnými a dlhými kľúčovými slovami a vysvetlíme si, ako by sa mali navzájom dopĺňať, aby to prospievalo celkovej stratégii pre SEO vašej...

Vložte komentár