Analiza sieci Marketing

Co to jest Analytics i jak może pomóc w prowadzeniu mojego sklepu e-commerce?

Google Analytics para ecommerce en negocios dropshipping

Odkryj, czym jest Analytics i jak może zmaksymalizować wydajność Twojego biznesu. Zdobądź wszelkie informacje, aby podjąć najlepsze decyzje.

Google Analytics to darmowe rozwiązanie Google, które pozwala kontrolować aktywność na stronie przez cały czas. Poprzez monitorowanie ruchu i analizę witryny, Analytics oferuje dane, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć użytkowników i ich zachowanie, kiedy nawigują i poruszają się po naszym sklepie online. Jeśli nie wiesz, czym jest Google Analytics i chcesz przekonać się, jak wykorzystać to narzędzie, ten post jest dla Ciebie.

Już ten opis jest w stanie dać Ci namiastkę tego, jak istotne jest odpowiednie używanie Analytics i zdolność prawidłowego interpretowania liczb, które to darmowe narzędzie Google nam oferuje. My jednak pokażemy Ci główne dane, które można wyodrębniać z raportów Google Analytics i jak je stosować do optymalizacji witryny.

 

Dane o Twoich odbiorcach

Dzięki Google Analytics zbierzesz mnóstwo informacji o swoich odbiorcach. Umożliwia ono sprawdzenie danych demograficznych, jak wiek, państwo, miasto, a nawet płeć użytkowników, którzy odwiedzili stronę. Co więcej będzie można poznać środki, jakich używają do poruszania się i działania w Twoim sklepie internetowym. Analytics umożliwia porównywanie dzięki segmentowaniu użytkowników w oparciu o urządzenie, którego używają do odwiedzin na witrynie. Dostarczone informacje pozwolą lepiej zrozumieć odwiedzających. Wszystko to może pomóc określić mocne strony interesu lub potencjalne słabe strony.

 

Dane o zachowaniu

Analytics potrafi też rozjaśnić kwestię danych na temat zachowania poszczególnych użytkowników odwiedzających sklep. Te informacje pozwalają nam określić, jak dużo czasu użytkownicy spędzają na stronie, jakie podstrony odwiedzają najczęściej, gdzie użytkownik decyduje się zakończyć sesję, itp. Dane na temat zachowania są podstawą do zrozumienia interakcji użytkownika ze stroną, określenia, gdzie urywa się proces sprzedaży, co umożliwia oferowanie optymalnego doświadczenia użytkownika.

 

Dane na temat kanałów zakupowych

Dzięki poprawnej konfiguracji, Google Analytics pokazuje, jak działa i jakie cechy ma każdy z kanałów zakupowych. Dzięki temu rodzajowi raportów można sprawdzić, które kanały to te, które generują najwięcej ruchu na stronie internetowej oraz ich jakość. Co więcej, każdą z metryk można ułożyć według odbiorców i zachowania, a także kanału zakupowego. Nie ulega wątpliwości, że dane zakupowe pomogą optymalnie rozłożyć budżet poświęcony na marketing i dostrzec, jaki mają wpływ na działalność.

 

Fakty na temat celów i konwersji

Analytics posiada też zdolność konfigurowania i konwersji celów. Konwersja jest liczona wtedy, gdy jakikolwiek użytkownik kończy czynność, którą poprzednio ustawiliśmy. Najczęstsze konwersje to dokończenie zakupu, rejestracja na newsletter, czy przesłanie formularza kontaktowego. Dzięki tym informacjom Analytics potrafi ustawić koszt każdej konwersji, segmentować ją według kanałów, czy obserwować, jaką drogę pokonali użykownicy w celu skompletowania informacji, a także o wiele więcej danych, które oznaczać będą, że mamy tyle informacji, ile tylko możliwe, by podjąć jak najlepsze decyzje na podstawie statystyk naszego biznesu.

Teraz rola Analytics nie jest już tajemnicą, podobnie jak to, w jaki sposób może pomóc Twojemu biznesowi. W następnym wpisie przekażemy więcej informacji o tym darmowych narzędziu Google i najlepszych praktykach, by dostosować panel. Nauczymy Cię też, jak zainstalować kod potrzebny, aby Analytics rozpoczął zbieraniu informacji o Twoim biznesie na Twojej witrynie.

Na koniec dopowiemy, że należy zauważyć, iż Google Analytics jest też w stanie śledzić i zbierać dane z mobilnych aplikacji i innych wirtualnych urządzeń, powiązanych z Twoim sklepem (jak kioski, konsole do gry, itp.). Wszystko to po to by nie tylko zebrać informacje o witrynie, ale też wszystko o elementach Twojego modelu biznesowego.

Co to jest Analytics i jak może pomóc w prowadzeniu mojego sklepu e-commerce?
Rate this post

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz