Marketing SEO

Co to jest link-building i jak może wpłynąć na mój sklep internetowy?

Qué es linkbuilding y cómo afecta a un ecommerce

Jeśli nie wiesz, czym jest link-building, to w tym poście nie tylko możesz dowiedzieć się, co to jest, ale także zrozumieć jego znaczenie oraz wpływ na wydajność Twojego sklepu dropshipping.

Link-building to działanie polegające na budowaniu lub generowaniu linków do konkretnej witryny. Link (lub hiperlink) jest jednym z kluczowych elementów całego systemu witryn internetowych. Aby odnieść sukces w świecie internetowym, należy zrozumieć osobliwości i sposoby ich wykorzystywania, aby mogły wpłynać na wydajność Twojego sklepu typu dropshipping. W tym poście wyjaśnimy, na czym polega budowanie linków oraz najlepsze praktyki zwiększające sprzedaż Twojej witryny.

 

Tworzenie linków na miejscu: nie zapominaj o tym, co dzieje się w Twojej witrynie

Ważne jest, aby utworzyć wewnętrzną strukturę, która jest łatwa dla użytkownika do zrozumienia. Link jest kluczowym elementem nawigacji i kluczowym narzędziem będącym środkiem do celu. Istnieje wiele funkcji, które można przeprowadzić za pośrednictwem linku (rozszerzanie informacji w blogu, odniesienie do źródła treści lub obrazu itp.), ale skupimy się na dwóch, które najprawdopodobniej będą miały wpływ na doświadczenie użytkowników i sprzedaż sklepów internetowych.

 

Nawigacja okruszkowa. Ułatwienie dla użytkownika.

Coś, co dobry e-commerce powinien mieć to nawigacja okruszkowa, to bukmacher. Pojęcie „okruszki chleba” odnosi się do trasy, którą użytkownik podążył, aby dostać się do strony, gdzie znajduje się teraz. Na przykład, jeśli klient znajduje się na stronie z pojemnikami na obuwie pod łóżko, musimy dać Ci drogę umozliwiającą cofnięcie krok po kroku. To oszczędzi użytkownikowi ponownego przechodzenia przez cały proces w przypadku, gdy będzie chciał obejrzeć podobne produkty. W tym przypadku nawigacja okruszkowa powinna wygladać następująco: Strona główna> Dom i ogród> Meble> Pojemniki na obuwie. Nawigacja okruszkowa powinna oferowwać link do każdej sekcji, aby nawigacja była płynniejsza, a doświadczenie użytkownika jak najlepsze.

 

Cross-Selling. Skorzystaj z oferty innych powiązanych produktów.

Cross-selling to termin odnoszący się do sprzedaży produktu dla istniejącego klienta. Jeśli zastosujemy się do powyższego przykładu, jest oczywiste, że dany użytkownik może być zainteresowany zakupem innych przedmiotów w celu wykorzystania przestrzeni pod łóżkiem. W tym celu możemy dodać linki do „szuflad pod łóżkiem” lub innych produktów związanych z butami, takimi jak wkładki, sznurówki… Wszystko to opiera się na założeniu, że link jest podstawą i fundamentalnym elementem strategii. Chodzi o ułatwienie.

 

Tworzenie linków na miejscu: znaczenie strony internetowej w linkach

Następnie wyjaśnimy, czym jest budowanie linków off-site i jak może to pomóc Twojej firmie. Przede wszystkim skoncentrujemy się na znaczeniu, jakie łącza mają w pozycjonowaniu w wyszukiwarce (SEO) i jak budowanie linków może przyczynić się do generowania ruchu i budowania reputacji marki.

 

Tworzenie linków dla SEO. Kluczowy element

WYsokie upozycjonowanie w Google, gdy ktoś wyszukuje w internecie produkty oferowane przez Twoje e-commerce, może być różnicą między sukcesem a niepowodzeniem Twojego sklepu typu dropshipping. Jednym z najważniejszych czynników, jeśli chodzi o skalowanie pozycji w rankingu Google, jest ilość i jakość linków prowadzących do Twojego sklepu. W innych wpisach omówimy typy linków i najskuteczniejsze metodologie do osiągnięcia tego celu, ale na razie wystarczy wiedzieć, że jeśli chcesz być na szczycie, musisz postarać się, aby inne strony zawierały linki do Twojego sklepu. Szczególnie po ostatniej aktualizacji Google (Google Penguin).

Najnowsza aktualizacja wprowadzona przez Google ma na celu wykrycie rzadkich lub podejrzanych wzorców w rytmach i mechanizmach tworzenia linków. Jak dobrze wiadomo, Google nie lubi, kiedy ludzie próbują manipulować swoimi wynikami, a ten algorytm ma karać tych, którzy używają szemranych technik, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Najlepszym sposobem na budowanie linków jest generowanie treści i rozmowy z wartością dodaną, do których można odwoływać się na innych witrynach. Jeśli chcesz wygenerować linki do swojego sklepu, spróbuj to zrobić w sposób naturalny. Wstaw linki tam, gdzie jest to istotne dla Twojej firmy i unikaj kopii zbiorczych na stronach o wątpliwej jakości.

Link to forma rekomendacji, dowodząca, że ​​istnieje pewien związek pomiędzy stroną internetową a witryną internetową. Wyszukiwarki uważają, że jeśli witryna jest powołana przez wiele innych, będzie dobrze. Dlatego wolą najpierw przedstawić „zalecaną” domenę niż inną, która nie ma linków.

 

Budowanie reputacji online, ale przez linki

Nie wystarczy mieć katalogu pełnego produktów, musisz być ekspertem w tym, co sprzedajesz i udowodnić to, kiedy pojawią się okazje. Ponadto, jeśli tworzy to okazję do nowej sprzedarzy to jeszcze lepiej. Ale jak to zrobić?

Najczęstszym sposobem jest obserwowanie forów opinii i słów kluczowych, które nas interesują porzez wykorzystanie narzędzi do monitorowania, takich jak Google Alerts. W ten sposób będziesz mógł dowiedzieć się więcej o pierwszych debatach w tym sektorze, a następnie dodawać wartości, a także linki do sklepu. Na przykład, jeśli masz sklep z meblami typu dropshipping, możesz być na bieżąco z wszystkimi meblami, dekoracjami i forami domowymi … i sugeruj produkty w swojej witrynie (za pośrednictwem linków), gdy ktoś prosi o zaufany sklep internetowy lub o kolekcje i wskazówki dotyczące wyposażenia domu.

Krótko mówiąc, istnieje wiele sposobów na poprawę linków w sieci i poza nią. Mamy nadzieję, że jeśli wcześniej nie wiedziałeś, na czym polega link-building, to teraz wszystko się nieco rozjaśniło i wezmiesz pod uwagę wiedzę niezbędną do rozpoczęcia strategii budowania linków. Opanowanie logiki i mentalności znaczenia linków może być elementem wyróżniającym, który sprawi, że ​​Twój sklep jest lepszy od konkurencji. W przyszłych artykułach omówimy tę kwestię i podzielimy się kluczowymi zasadami jak najlepszego i najbardziej efektywnego tworzenia linków.

Co to jest link-building i jak może wpłynąć na mój sklep internetowy?
Rate this post

Artykuły powiązane

Zostaw komentarz