Google Adwords

Kampaně placené podle počtu kliknutí: Jak využít Google AdWords pro svůj e-shop – Průvodce AdWords (část I)

Campañas Google Adwords para ecommerce dropshipping

Naučte se využívat AdWords, aby se zvýšil prodej ve vašem e-shopu. Seznamte se se základními principy a výhodami kampaní placených za kliknutí. 

Google AdWords je služba umožňující inzerentům umístit na internet reklamy, které se budou zobrazovat pouze uživatelům, kteří hledají propagované produkty či služby nebo se o ně zajímají. To znamená, že s jeho pomocí se vaše reklama dostane k lidem, kteří pomocí Googlu hledají zboží, které prodáváte, nebo kteří brouzdají na stránkách blízkých vašemu předmětu podnikání.

Máte-li například dropshippingový obchod s parfémy a kosmetikou, pak můžete využít Google AdWords pro zlepšení prodejů zadáním reklamy, která se bude zobrazovat uživatelům, kteří hledají výrazy jako „koupit pánskou vůni“, „online obchod s kosmetikou“ nebo „koupit krém proti vráskám“. Díky této službě můžete také zobrazovat reklamy jako bannery na blogu, který píše recenze na kosmetiku těch značek, které prodáváte.

Miliony jednotlivců a firem používají Google AdWords pro získávání nových zákazníků. Tajemstvím úspěchu je, že se jedná o účinnou a flexibilní službu s plně měřitelnými výsledky. V tomto článku si představíme výhody AdWords a řekneme si, jak může i vám pomoci zlepšit prodeje.

 

Vypadá to dobře, ale kolik AdWords stojí?

Platíte tolik, kolik sami chcete, a platíte pouze v případě, že na vaši reklamu uživatelé kliknou. Můžete si také nastavit maximální cenu za kliknutí pro každé klíčové slovo. Například si nastavíte, že jste ochotní zaplatit až 0,10 € (za jedno kliknutí), abyste se zobrazovali, když uživatelé hledají výraz „koupit pánské parfémy“ a kliknou na vaši reklamu.

 

Podle čeho Google AdWords určuje, kde se zobrazí moje reklamy?

Google využívá systém nejvyšší cenové nabídky. Jsou zde i další faktory, ale cena za kliknutí je jedním z nejdůležitějších parametrů, podle nichž určuje, kterou reklamu zobrazí. Inzerent, který je ochotný za hledané klíčové slovo zaplatit nejvíce, se zobrazí na nejlepší pozici.

Takže když zůstaneme u minulého příkladu, můžeme si nastavit, že jsme ochotni zaplatit maximální cenu za kliknutí 0,20 €, když Google nabídne naši reklamu při zadání dotazu „koupit krém proti vráskám“. Pokud je někdo za stejné klíčové slovo ochotný zaplatit 0,25 €, zobrazí se jeho reklama na lepší pozici než ta naše. Ale budeme na tom lépe než reklama člověka, který je ochotný zaplatit pouze 0,15 €. Pokud by někdo další nabídl maximálně 0,05 €, zobrazila by se jeho reklama na nejhorší pozici nebo by se nezobrazila vůbec.

 

Kde všude se mohou moje reklamy zobrazovat

A través de Google Adwords se pueden crear campañas configuradas para que los anuncios se muestren en los resultados de búsqueda de Google (y los partners de búsqueda asociados que utilizan el motor de Google dentro de sus webs). Además, también pueden mostrarse en lo que se conoce como Red de Display de Google, que incluye sitios web, aplicaciones para móviles y vídeos de Youtube.

 

Dá se nějak ověřit, kolik jsem zaplatil?

V systému si můžete nastavit denní rozpočet. Pokud chcete investovat jen 0,40 € za den, klidně můžete. Jestli chcete denně do reklamy dát milion, tak taky můžete. V prvním případě by se tím pádem reklama přestala zobrazovat, jakmile by na ni někdo dvakrát kliknul. V druhém případě se bude zobrazovat až do dosažení denního limitu.

 

Jak si mohu ověřit návratnost investic?

Reklama na Google AdWords je skvěle měřitelná. Můžete nastavit konverze nebo cíle, jaké máte, a můžete kontrolovat, kolik uživatelů a jak provedlo požadovanou akci.

Online obchody mívají obvykle za cíl, aby zákazníci provedli (a dokončili) nákup. Prostřednictvím AdWords můžete kdykoli sledovat náklady, částky, frekvenci a počet nákupů, které vznikly jako důsledek probíhající kampaně. Díky tomu máte možnost průběžně vyhodnocovat silné nebo slabé stránky svého podnikání a upravovat nastavení, aby byl výkon co nejlepší.

 

Kdyby došlo k nějakému problému, je možné vypnout zobrazování reklam?

Google AdWords je úžasně flexibilní systém. Kdykoli můžete kampaň zastavit, změnit, znovu spustit, přidat další reklamy, vyřadit klíčové slovo atd. Všechny změny mají okamžitou účinnost a neplatíte nic než cenu za kliknutí.

Tak si to promyslete, jestli by pro vás mohlo být výhodné investovat do reklamy přes Google AdWords. Celkově se jedná o jeden z nejžádanějších a nejfunkčnějších nástrojů ve světě online marketingu a všechny dobré e-shopy by měly touto cestou vést kampaně na podporu prodeje svých produktů a služeb. Hlavními výhodami je naprostá flexibilita, měřitelnost a efektivita. Posunete své podnikání zase o krok dál.

V dalších článcích se podíváme na tvorbu kampaní pro e-shopy v Google AdWords, základní pojmy, které musíte znát, a na různé druhy kampaní v závislosti na místě, kde se reklamy zobrazují. Tak získáte přehled o metodách, jak zlepšit zisky ze svého podnikání s pomocí Google AdWords.

Kampaně placené podle počtu kliknutí: Jak využít Google AdWords pro svůj e-shop – Průvodce AdWords (část I)
Rate this post

Podobné příspěvky

Vložte komentář