Google Adwords Instagram Marketing

Reklamní kampaně pro mobily s Adwords. Typy a doporučení – Průvodce Adwords (část VII)

Campañas de Google Adwords para móviles

Naučte se nastavovat v Adwords reklamy pro mobilní zařízení. Objevte různé druhy reklam a faktory ovlivňující zájem uživatelů využívajících mobilní zařízení.Už dříve jsme si řekli, že Google používá algoritmus a cookies, které mu umožňují zachytit zařízení, která brouzdají po internetu. Stejně tak i Google Adwords dokáže rozpoznávat různé druhy zařízení a umožňuje segmentaci pro kampaně a reklamy podle toho, jestli se zobrazují na smartphonech, tabletech nebo na stolních počítačích. A proto si v tomto článku řekneme, co je potřeba brát v úvahu, když chceme vytvořit kampaň pro mobilní zařízení.

 

Pozice reklamy

Mobilní telefony a tablety dokážou reklamy zobrazovat při různých příležitostech. Stejně jako na počítači se reklamy vytvořené v AdWords zobrazují při brouzdání na internetu, a to jak ve vyhledávači, tak na obsahových stránkách.

Navíc jsou zde také další možnosti, které počítače nemají. Na mobilních zařízeních a tabletech dokáže systém AdWords zobrazovat reklamy také v aplikacích, které jsou na zařízení nainstalované. Tím se otevírá nová škála typů reklam, které na počítačích neexistují.

 

Typy AdWords reklam pro mobilní zařízení

Většina reklam, které jsme vytvořili pro stolní počítače, je použitelná i pro mobilní telefony. Máme na mysli, textové, grafické a dynamické HTML5 reklamy. Ale pak jsou také typy reklam, které jsou určené jen pro smartphony a tablety: například reklamy propagující aplikace a obrázkové či video reklamy na aplikace, které přesměrují uživatele přímo na webové stránky nebo na stránku v obchodu Google Play, kde si stáhnou aplikaci. Další zvláštností reklam pro mobilní telefony jsou takzvané „reklamy pouze pro volání“, když na ně uživatel klikne, zahájí se automaticky hovor bez nutnosti jít na další webové stránky.

 

Modifikátor pobídek na mobilních zařízeních

V AdWords si můžete buď vytvořit vlastní reklamy pro mobilní zařízení, nebo sloučit všechny reklamy a kampaně a potom nastavit, kterým typům zařízení se mají jaké reklamy zobrazovat, aby jejich využití bylo co nejefektivnější.

Ale pozor, než se pustíte do těchto změn, je potřeba důkladně prostudovat analytiku vašeho webu. Nástroje jako Google Analytics vám pomohou zjistit, z jakých zařízení lidé na vaše stránky nejčastěji chodí a také, a to je snad ještě zásadnější, z jakých zařízení u vás nakupují. Je například možné, že uživatelé, kteří se připojili z počítače, nakupují často, ale když se k vám prokliknou přes smartphone, odejdou bez nákupu. Když zjistíte, že rozdíly jsou hodně velké, zkontrolujte, jestli vše funguje tak, jak má, a že nepřicházíte o zákazníky jen kvůli technickým problémům. Může se také stát, že zákazníci častěji nakupují přes mobilní zařízení. V tomto případě by pro vás mělo být zajímavé modifikovat pobídky prostřednictvím AdWords, abyste se při hledání umísťovali na vyšších místech. K tomu je potřeba pozměnit konfigurace kampaně a aktivovat modifikátory pobídek pro určitý druh zařízení.

Je-li například maximální přednastavený náklad na kliknutí pro určité klíčové slovo 1,00 €, můžeme si s tímto parametrem pohrát a říct systému, že jsme ochotní ho pro mobilní telefony zvýšit o 10 %, 20 % nebo prostě o jakoukoli částku, která se nám zdá přiměřená. Tímto způsobem lze také snížit pobídku o potřebná procenta.

 

Když tvoříte mobilní kampaň s Adwords, nezapomeňte zvážit následující body:

  • Zkontrolujte, jestli vaše webová stránka funguje správně při prohlížení z mobilního zařízení. Už jsme to sice řekli, ale je to natolik zásadní, že to raději opakujeme. Každý e-shop by měl být optimalizovaný pro mobilní zařízení. Všechny prvky by se měly správně přizpůsobit různému rozlišení. Je potřeba nastavit přiměřenou rychlost načítání a celkově je třeba, aby navigace na stránkách byla jasná, snadná a intuitivní. Je zbytečné vynakládat prostředky na to, aby se zákazníci přes mobilní zařízení dostali na vaše stránky, jestliže na nich nebudou schopni snadno nakupovat.
  • Dobře se seznamte se svými produkty a zákazníky. Některé produkty a služby se nejčastěji prodávají přes mobilní telefon, jiné přes tablet nebo stolní počítač. Je potřeba důkladně poznat své zákazníky a zjistit, jaká zařízení používají, abyste pro různé produkty mohli vhodně nastavit pobídky. Vyhněte se zobecněním typu: mladí používají telefony, dospělí častěji kupují přes počítač. I když vám mohou dát základní směr, bude pro vás mnohem prospěšnější, když pořádně prozkoumáte a analyzujete přístupy na vaše webové stránky a sociální sítě. Dívejte se, jací lidé se připojují, odkud a kdo nejvíce nakupuje.
  • Zvolte druhy reklamy podle cílů, jichž chcete dosáhnout. Každé podnikání má svá specifika, podle toho si vyberte vhodnou strategii. Například pokud máte skvělou zákaznickou linku a nákupní proces na internetu je hodně komplikovaný, vsaďte na reklamu pouze pro volání. Pokud máte aplikaci, přes kterou se dá i nakupovat, pak pro vás bude žádoucí využít reklamu, která bude posílat zákazníky na stránky, kde si aplikaci stáhnou. Vytvořte si vlastní strategii a využívejte všechny nástroje a typy reklam, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.
  • Dívejte se do budoucnosti a nepřehlížejte mobilní zařízení: při tvorbě kampaní a strategií nesmíte zapomínat na sledování trendů. A potvrzuje se, že popularita mobilních zařízení stále stoupá, víc a víc lidí je používá k brouzdání po internetu, ale i k nakupování. Španělská Informační společnost dokonce vyhodnotila mobilní zařízení jako „hlavní zařízení, přes něž se uživatelé připojují k internetu, využívá ho 88,3 % uživatelů“, což je víc než u stolních počítačů. Takže jestli jste zatím nedělali kampaň zaměřenou na mobilní zařízení, je nejvyšší čas se do toho pustit. Když půjdete trendům vstříc, snadno předběhnete konkurenci.

Kampaně pro mobilní zařízení v AdWords vám mohou přinést spoustu nových zákazníků. Vytvořit je může být docela jednoduché, a pokud znáte dobře své zákazníky, mohou pro vás být velice užitečné. Tento druh kampaní může krásně doplňovat vaši celkovou reklamní strategii ve vyhledávačích a pomůže vám získat také zákazníky, kteří dávají přednost nakupování přes telefon. Pokud potřebujete připomenout, co je AdWords a jak může zlepšit prosperitu vašeho obchodu, přečtěte si také další články z této série.

Reklamní kampaně pro mobily s Adwords. Typy a doporučení – Průvodce Adwords (část VII)
Rate this post

Podobné příspěvky

Vložte komentář